Via Ferraty ve Slovinsku

Via ferrata Mala Mojstrovka

Via ferrata Mala Mojstrovka  obtížnosti C, se nachází na stejnojmenné hoře vysoké 2332 m v Julských Alpách. Jedná se příjenmou půldenní ferratu. Pouze zajištění je občas tak nějak po slovinsku, takže vám občas lano vypadlé ze skály zůstane v ruce. Snadný nástup snadný sestup, prostě pohoda.

Via ferrata Prisojnikovo okno

Jedna z nejzajímavějších ferrat v Alpách. Díky obrovskému oknu ve skále se najednou ocitnete na druhé straně hory. Jištění je místy dobré místy žádné. Je třeba dávat pozor a držet rovnováhu. Sestup je již na pohodu. Celé to začíná a končí v sedle Vršič.

 Via Italiana na Mangart

Hora Mangart se tyčí osamoceně a její silueta je nezaměnitelnou dominantou Julských Alp. Cestou na horní parkoviště zažijete spoustu krásných výhledů, serpentin a úzké silnice. Z horního parkoviště je ferrata Via Italiana na dosah. Lezení je zábavné, ferrata dobře zajištěna, výhledy jsou strhující.  Obtížnost C/D.Na závěr nás čekal svěží deštíček.

Úplně nová Via ferrata Mojstrana

Cestou na Triglav naleznete zajímavou ferratu na rozcvičení. Nachází se v centru stejnojmenné obce. Je zajímavá tím, že se v několika místech rozděluje podle obtížnosti. Bylo to příjemně strávené dopoledne.