Via Ferraty v Rakousku

Zimní ferrrata Arlberger winterklettesteig ve středisku St. Anton am Arlberg

Na tuto ferratu je třeba vzít krom klasické výbavy ještě lyže. Díky nim se dostanete na výchozí bod ferraty a poté se dá zase sjet zpět do civilizace. Jinak obtížnost D, doba cca 2 hodiny, převýšení 200 m a je to zasněžené a občas je lano pokryté ledem. Dolů se frčí freeride stylem.

Arlberger winterklettesteigArlberger winterklettesteigArlberger winterklettesteigArlberger winterklettesteig

Türkensturz - tady se začíná s ferratami

Když se se rozhodnete začít s ferratami a svěříte secestovkám, tak vás dovezou sem. když to zkusíte sami, dorazíte sem též. Krásná ferrata na jednodenní výlez z ČR smerem na Vídeň. Krásná ferrata s pěknými výhledy. Zážitek je umocněn krásnou zříceninou hradu na jejím konci. Pro začátek prostě ideál.

Türkensturz  ferrata

HTL Steig v pohoří Hohewand

V pohoří Hohewand, kousek za Vídní se nachází první drsnější ferrata na jednodenní výlet. Je to ferrata tak na 2 hodiny a se sestupem zpět k autu je to další hodina navíc. Velice vzdušná, s krásnými výhledy a dobře dostupná. Vadou na kráse je dost uklouzavý začátek, který je dost silový. Další nevýhodou je blízkost Maďarska, což občas přivádí na ferratu lidi, kteří vůbec netuší, do čeho jdou. Ale jinak super rozlezení.

HTL SteigHTL SteigHTL SteigHTL Steig

Kaiser Franz Joseph Klettersteig

Jedna z ferrat, které se dají zvládnout z ČR formou jednodenního výletu. Ferrata začíná u Leopoldsteiner See a pak vás čeká čtyřhodinový vertikální výšlap o celkovém převýšení 860 m. Náročná, vzdušná ferrata obtížnosti D, která je završena přechodem po lanech nad hlubokou roklí. Pokud bych měl nějak stručně pojmenovat sestup tak jedině Highway To Hell. To jediné trochu kazí celkový dojem z jinak plnotučné ferraty.