Via Ferraty v Itálii

Via ferrata Lagazuoi

Málo ferrat vede více tunely, než po povrchu a navíc cestou objevíte kulomet. Via ferrata Lagazuoi poblíž Cortiny d´Ampezzo je hodně jiná. Jedná se o lahůdku pro milovníky historie I světové války. Zde probíhala frontová linie mezi italskou a Rakouskou armádou. Obě armády se zakutaly do skal odkud na sebe vedli palbu. Jako zpestření si občas vzájemně vyhodili hory do vzduchu. Určitě doporučuji navštívit. Nic náročného, holů se jede lanovkou. Okolí krásné - prostě Dolomity.

Drei Zinnen, Tre Cime (to je to samé) a Via ferrata na na Toblinger Knoten

Jejkrásnější, nejfotografovanější, nejlidnatější část Dolomit. Krásu krajiny dost kazí davy turistů. Ferrata není obtížná, je velice  vzdušná a skýtá nádherné výhledy. Další zajímavostí je, že tudy probíhala frontová linie první světové války mezi Italy a vojáky Rakouska Uherska. Prostě kompletní zážitek.

Tre CimeTre Cime

Via ferrata Ivano Dibona - "Po stopách nabušenýho kořeňa z Améru"

Uchvátil vás film Cliffhanger s hlavním hrdinou Silvestem Stallonem, který byl celý film prakticky nerozbitný. Běžte na místo činu. Zážitky skutečně dělají čest Dolomitům. Žádná extrémně velká obtížnost ale plno zážitků. Pravý dolomitový výletíček.